buty skiturowe SCARPA GEA GREEN, SKI/WALK, TLT, micro system, axial alpine technology, canting ( jak NOWE )
Delivery
Używane W MAGAZYNIE
Rabat 60%
2 725 zł

1 100 zł

Conversion Table
Mondo Point:
Men´s Shoe Size (Canada/USA):
Women´s Shoe Size (USA):
Europe:
U.K.:

PYTANIE DO PRODUKTU ?
Dodaj do listy życzeń
Dostępność:
Z magazynu
Referencje:
LK210157
Producent:
SCARPA
Dla kogo:
Damskie
Typ narciarza:
Początkujący / Rekreacyjny / Zaawansowany / Ekspert
Typ butów narciarskich:
Skiturowe / Freeride / freestyle
Wielkość MONDO:
23; 24;
Wielkość EU:
36,5; 38;
Szkielet w mm:
271 (23cm); 280 (24cm);
Flex index:
100;

Buty skiturowe Scarpa Gea opracowane zostały w taki sposób, by sprawdzały się na zimowych wyprawach w wymagającym terenie. Zarówno na podejściach, jak i w trakcie zjazdów będziesz mógł cieszyć się komfortem i przyjemnością z każdej chwili.
Ten model skiturowych butów renomowanej marki Scarpa z łatwością dopasujesz do budowy swoich stóp, co przełoży się na większy poziom kontroli nart. Nowoczesne rozwiązania to g-w-a-r-a-n-c-j-a, że buty w zróżnicowanym górskim terenie poradzą sobie znakomicie.

Buty skiturowe Scarpa Gea wykorzystują technologię Axial Alpine Evo Technology, żeby zapewnić maksymalną wygodę. W skorupie dla jeszcze lepszego dopasowania umieszczono perfekcyjnie ukształtowany język Evo Tongue z materiału Pebax®, zachowującego odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. W butach wykorzystano też materiał Grilamid®, który pozwala na zachowanie odpowiedniej sztywności w najbardziej wymagających tego miejscach. Jednocześnie zachowana została umiarkowana waga. Dodatkowo w tylnej części buta, w okolicach pięty zastosowano technologię Web Frame. Polega ona na takim ukształtowaniu skorupy, aby zapewnić jej wysoką sztywność w miejscach, które są najbardziej narażone na przeciążenia, a zmniejszyć ilość materiału w miejscach, gdzie naprężenia nie występują. Przyczynia się to do dalszej redukcji wagi przy utrzymaniu dobrych właściwości butów na zjazdach.

W celu optymalnego dopasowania do stóp oraz zachowania maksymalnego komfortu obsługi buty Scarpa Gea* wyposażono w 3 klamry. Wykonano je z lekkich materiałów, które zapewniają dużą wytrzymałość i jednocześnie niewiele ważą. Charakterystyczną cechą jest pasek HRS, który wraz z klamrą perfekcyjnie stabilizuje piętę i zapobiega jej podnoszeniu się w bucie. W przedniej części stopy znajduje się z kolei system Wave Closure. Składa się on z klamry z mikro regulacją oraz stalowej linki, układającej się w kształt fali. Pozwala to na optymalne dopasowanie buta w przedniej części oraz w śródstopiu. Optymalne rozprowadzenie siły za pomocą stalowej linki pozwala zapiąć dolną część buta jednym ruchem ręki.

Innowacje w butach Scarpa Gea nie ominęły również systemu blokowania buta do zjazdu i włączania trybu chodzenia. Nowoczesny system Speed Lock Plus gwarantuje komfort podczas podchodzenia (kiedy system nie generuje dodatkowego tarcia) i szybkie przełączenie w tryb zjazdu po osiągnięciu szczytu. Kąt pochylenia buta na czas zjazdu wynosi 16º (+/-2º), co pozwala na dynamiczne pokonywanie stoków.

Buty do nart skitourowych Scarpa Gea wykorzystują inserty Quick Step-in, które zapewniają większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

HRS Strap specjalny pasek, którego zadaniem jest odpowiednie trzymanie stopy w czasie dynamicznej jazdy. Zapewnia on pewne trzymanie pięty i zapewnia optymalne dociskanie stopy do tylnej części buta.


- Evo Tongue : język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.

- Speed Lock Plus System : nowy mechanizm pozwalający na szybką zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. W czasie podchodzenia nie generuje on dodatkowego tarcia, co przekłada się na zwiększoną łatwość szybkiego zdobywanie kolejnych metrów.

- Air Ventilation : cholewka została wyposażona w otwory wentylacyjne osłonięte membraną. Pozwalają one na skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

- Scarpa Finger Strap : konstrukcja i wykończenie paska umożliwia łatwą regulację jego zapięcia nawet w rękawiczkach.

- Klamry Thor wykonane ze stopu magnezowego gwarantują idealne połączenie lekkości i wytrzymałości. Oferują możliwość precyzyjnej regulacji i optymalnego dopasowanie buta do stopy na każdym zjeździe.

PODOBNE PRODUKTY

Klienci kupili również