deska snowboardowa SALOMON THE ULTIMATE RIDE BODE MERRILL, Quadralizer, Freeride, Freestyle, All mountain, Twin tip, Quad CAMBER
Delivery
Używane W MAGAZYNIE polecamy
Rabat 45%
2 800 zł

1 550 zł

PYTANIE DO PRODUKTU ?
Dodaj do listy życzeń
Dostępność:
Z magazynu
Referencje:
SN220155
Producent:
SALOMON
Dla kogo:
Unisex /Męskie
Profil:
Camber
Długość:
158;
Parametry:
29,5-25,5-29,5 (158cm);

Krawędzie i ślizgi w doskonałym stanie.

CENA JEST BEZ WIĄZANIA: Wiązanie można dokupić zgodnie z wyborem w sekcji WIĄZANIA SNOWBOARDOWE

Salomon Ultimate Ride

Salomon Ultimate Ride to bezsprzecznie produkt, któremu warto poświęcić uwagę. Model ten jest sumą dotychczasowych dokonań projektantów Salomon’a, to deska kompletna – docenią ją riderzy, którzy swoje umiejętności określają jako: zawansowany / ekspert.

Styl jazdy

Określając styl jazdy bądź zadedykowanie tego modelu konkretnej grupie riderów trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Biorąc pod uwagę, że ambasadorem tego modelu jest Bode Merrill, który na zabiera Ultimate Ride w backcountry, jak i do parku czy też na czysto streetowe spoty możemy powiedzieć, że jest to deska uniwersalna. Model ten ze względu na swój agresywny profil Quad Camber czyli połączenie cambera o różnych wysokościach i małego rockera na nose’ie i tail’u sprawia, że nie jest to propozycja spełniająca oczekiwania każdego snowboardzisty.

Ultimate Ride w żadnym wypadku nie jest deską liberalną, model ten nie wybacza błędów i wymaga określonego poziomu kontroli deski, który zarezerwowany jest dla osób o dużych umiejętnościach.

Charakterstyka modelu

Ultimate Ride jest zwycięzcą testu Blackboard Experiment organizowanego przez Snowboarder Mag – to zobowiązuje. Model ten jest napakowany całym technicznym dobrem jakim w tym momencie dysponuje Salomon Snowboards czyniąc Ultimate Ride najbardziej innowacyjną, agresywną deską o potężnym pop’ie w lookbook’u marki.

Dzięki agresywnemu połączeniu cambera i rockera model ten jest niezatapialny w puchu ale też szybki i niebywale stabilny nawet w sekcjach gdzie pojawia się zlodowaciały śnieg. Dzięki profilowi Quad Camber i dużej sztywności model ten jest niebywale reaktywny i zwrotny – kiedy myślimy o najciekawszej propozycji deski all mounain/freestyle od Salomon Snowboards myślimy o Ultimate Ride.

Flex deski

Sztywniejszy flex pozwala na doskonałe zespolenie ridera z deską, Ultimate Ride jest twin tip’em o rewelacyjnych walorach jezdnych, który ze względu na swój flex pozwala inicjować skręt szybciej, lepiej trzyma krawędź i daje niespotykaną dotąd stabilność znaną i zarezerwowaną do tej pory dla modeli z kategorii freeride. Producent deklaruje sztywność swojego produktu jako 7.

Budowa modelu Salomon Ultimate Ride

Sercem deski snowboardowej Salomon Ultimate Ride jest rdzeń typu Ghost Green Core będący najlżejszym rdzeniem Salomon Snowboards. Jego niska waga, duża trwałość i ukierunkowanie na zoptymalizowanie pop’u nie tracąc realnej sztywności – taki jest właśnie rdzeń Ultimate Ride’a, który wykonany jest z drewna paulowni, które pokryte jest włóknem szklanym BA MD, które same w sobie ma średnią gęstość co nadaje lekkości i dynamiki temu modelowi.

Model ten zaopatrzony został w autorski dla Salomon Snowboards system redukcji drgań Gunslinger Sidewalls czyli wstawki z włókien węglowych na całej długości deski, które wspomagają kumulowanie i uwalnianie energii co przekłada się bezpośrednio na wysoką reaktywność deski. Gunslinger doskonale eliminuje drgania oraz pochłania uderzenia boczne dzięki czemu Ultimate Ride jest doskonałą bronią eliminującą kolejne przeszkody tak poza stokiem jak i w snowparku.

Pro model Bode Merril’a wyposażony został również w karbonowe wzmocnienia, którymi są pary włókna węglowego umieszczone między ostatnimi insertami a nose’em i tail’em – to rozwiązanie maksymalizuje pop i sprawia, że Ultimate Ride jest tak szybki przy dużych prędkościach.

Krawędzie w desce snowboardowej Salomon Ultimate Ride mają zróżnicowane kąty. Kąt krawędzi zmniejszony został o 1 stopień w kluczowych fragmentach taliowania za wyjątkiem odcinka między wiązaniami, gdzie różnica wynosi 2 stopnie. Dzięki takiemu zabiegowi UR jeszcze lepiej i stabilniej zachowuje się w skręcie.

Model ten posiada również najszybszy dostępny ślizg z oferty Salomon Snowboards czyli Area 51, który stworzony jest do dużych prędkości i wysokich lotów i jest ślizgiem spiekanym. Ten rodzaj bazy został zaprojektowany z myślą o każdym rodzaj śniegu od świeżego puchu po wiosenny slush.

Materiał, z którego wykonana została baza Ultimate Ride ma doskonałą retencję wosku a obecność galu w jego budowie powoduje, że ślizg jest niebywale odporny na uderzenia

PODOBNE PRODUKTY

Klienci kupili również