deska snowboardowa BATALEON WHATEVER, CAMBER
Delivery
Używane W MAGAZYNIE
Rabat 47%
2 600 zł

1 400 zł

PYTANIE DO PRODUKTU ?
Dodaj do listy życzeń
Dostępność:
Z magazynu
Referencje:
SN220177
Producent:
BATALEON
Dla kogo:
Unisex /Męskie
Profil:
Camber
Długość:
154;
Parametry:
29-24,9-29 (154cm);

Krawędzie i ślizgi w doskonałym stanie.

CENA JEST BEZ WIĄZANIA: Wiązanie można dokupić zgodnie z wyborem w sekcji WIĄZANIA SNOWBOARDOWE

Deska snowboardowa Bataleon Whatever to coroczny bestseller, model ten wyprzedaje się jako pierwszy wraz z modelem Funkink będąc wyborem snowboardzistów poszukujących deski niezawodnej w każdych warunkach a jednocześnie łatwej w prowadzeniu i przewidywalnej.

Styl jazdy

Deska snowboardowa Bataleon Whatever to propozycja wszechstronna skierowana do średnio jeżdżących snowboardzistów. Kiedy mamy jednoznacznie zaklasyfikować ten model to pierwszym co ciśnie się na usta jest określenie: all mountain. Tak! Ta deska jeździ doskonale w każdych warunkach dając przede wszystkim duży fun z jazdy od parku aż po powderowe epizody poza trasą.

Charakterystyka modelu Bataleon Whatever

Deska snowboardowa Bataleon Whatever jest 99% deska symetryczna, to directional twin o centralnym środku ciężkości jednak o nose’ie o 1cm dłuższym od tail’a. To model, który pozwoli Ci jeździć agresywnie i nie tracić przyczepności nawet na stromym stoku lub w nieprzygotowanym terenie. Whatever doskonale trzyma krawędź nawet w warunkach gdy na stoku pojawi się lód.

Model ten jak 99% desek snowboardowych wychodzących z fabryki pod szyldem Bataleon Snowboards jest zaopatrzony w autorski patent marki a mianowicie Triple Base Technology a konkretnie jego odmianie Twin 3BT. To rozwiązanie charakteryzuje się niezbyt dużym podniesieniem ślizgu wraz z rozszerzeniem sie deski na wysokości nose'a i tail'a co zapewnia jibbowy luz.

Dodatkowo deska snowboardowa Bataleon Whatever została wyposażona w Side Kick Tips – czyli rozwiązanie oparte na podniesieniu krawędzi w najszerszej części nose’a i tail’a. To rozwiązanie sprawia, że inicjacja skrętów jest jeszcze prostsza a dodatkowo znacznie poprawiła się wyporność deski podczas jazdy w puchu a co za tym idzie prowadzenie deski w trudnym terenie jest łatwiejsze niż do tej pory. Deski snowboardowe zaopatrzone w Triple Base Technology dzięki podniesionym krawędziom są szybkie i stabilne podczas jazdy na wprost natomiast trójwymiarowy kształt ślizgu (środkowe wybrzuszenie) ułatwia inicjację skrętów i powoduje, że wykonujemy je z mniejszym wysiłkiem.

Podczas jazdy na płaskiej części ślizgu tylko środkowa część stanowi płaszczyznę styku z podłożem co powoduje, że znacznie trudniej złapać krawędź, natomiast już podczas inicjacji skrętu kształt 3D tworzy pełny łuk ze śniegiem co gwarantuje doskonałe trzymanie krawędzi.

Deski snowboardowe wyposażone w Triple Base Technology są deskami camberowymi od nose’a do tail’a – camber pod ciężarem ridera zostaje właściwie dociśnięty do podłoża a podniesione krawędzie sprawiają, że deska w skręcie ma pełny styk krawędzi efektywnej z podłożem.

Flex deski Bataleon Whatever

Deska snowboardowa Bataleon Whatever dedykowana jest osobom średniozaawansowanym, jak i tym którzy właśnie do takiego poziomu aspirują. Model ten jest dobrym wyborem jeżeli lubisz cruising po stoku i nie aspirujesz do dużych prędkości. Producent deklaruje sztywność swojego modelu jako 4.5.

Budowa modelu Bataleon Whatever

Deska Snowboardowa Bataleon Whatever to produkt oparty na rdzeniu Light Core będącym połączeniem drewna topoli i paulowni. Do tego rejon między wiązaniami połączony jest dwoma carbonowymi pasami co sprawia, że deska jest jeszcze bardziej reaktywna a sam rdzeń deski zabezpieczony jest z obu stron dwuosiowym włóknem szklanym. Takie połączenie sprawia, że deska jest bardzo zwinna i bardzo stabilna w prowadzeniu.

Produkt został wyposażony również w nowy patent stosowany w deskach Lobster Snowboards i Bataleon Snowboards czyli Core D.S.T – Dual Super Tubes. To dwie wyfrezowane karbonowe rurki poprowadzone poprzecznie między wiązaniami, zabieg ten ma na celu zmniejszenie wagi deski nie czyniąc jednocześnie uszczerbku na jej sprężystości.

Model ten wyposażony został wyposażony w klasyczny ślizg typu Super Slick X, to ślizg tłoczony o dużej twardości i wysokiej szybkości. Jak wysokiej? Wszystko zależy od częstotliwości smarowania.

PODOBNE PRODUKTY

Klienci kupili również