JAK WYBRAĆ POPRAWNĄ DŁUGOŚĆ KIJKÓW?

Kijki narciarskie są podstawową częścią wyposażenia każdego narciarza. Można je zobaczyć na trasach freeride, skicrosse, freestyle i oczywiście na zwykłych stokach. Chodzi o ważny element narciarskiego wyposażenia, który służy w szczególności do utrzymywania równowagi.

Obowiązuje zasada, że poprawną długość kijków można wyliczyć, jeżeli pomnoży się swój wzrost x 0,7. 


JAK WYBRAĆ POPRAWNĄ DŁUGOŚĆ KIJKÓW NARCIARSKICH?

1. Obracamy kijek odwrotnie, rączką do ziemi, grotem do góry i chwytamy kij tuż pod talerzykiem tak, aby dotykał naszej ręki.
2. Zajmujemy pozycję narciarską (klasyczną, z lekko ugiętymi kolanami im lekkim pochyleniem do przodu) i stawiamy kijek przed nogą. Nie zapominamy o rękach – one też muszą być w pozycji narciarskiej.
3. W tym położeniu Twój łokieć powinien tworzyć kąt 90°. Jeżeli tak nie jest, spróbuj inny kijek narciarski.


JAK WYBRAĆ POPRAWNĄ DŁUGOŚĆ NARCIARSKICH KIJKÓW BIEGOWYCH?

Jaką długoś powinny mieć narciarskie kijki biegowe? Jaką długość narciarskich kijków biegowych wybrać do konkretnego stylu biegania? Poprawna długość narciarskich kijków biegowych zapewni to, że przy bieganiu nie będziecie mieć problemów, ale czystą satysfakcję z uprawiania narciarstwa biegowego.

Ta tabelka jest tylko orientacyjna i służy do ustalenia przybliżonej długości kijków. Poprawną długość wybiera się z uwzględnieniem Twojego stylu narciarskiego i terenu, na którym będziesz uprawiać sport.