JAK WYBRAĆ POPRAWNĄ WIELKOŚĆ BUTÓW SNOWBOARDOWYCH?

Wielkość butów snowboardowych podaje się według numeracji MONDO POINT, z poniższego artykułu dowiecie się, co to takiego jest i jak dokładnie zmierzyć swoją długość stopy, żeby poprawnie dobrać buty.

Stajemy tyłem do ściany, piętę przysuwamy do ściany i dokładnie odmierzamy długość stopy w cm (od pięty do palców). Wymiar zaokrąglamy z dokładnością 0.5cm (na przykład 26.3 = 26.5, 28.7 = 29 albo 26.8 =27.0) Nie zapominamy, że jeżeli korzystamy najczęściej z grubych skarpet, to 0,5-1 możemy spokojnie dodać do tego numeru.

Pomoże Ci oczywiście podana niżej tabela światowych numeracji wielkości butów.

 

SYSTEMY WIĄZANIA BUTÓW SNOWBOARDOWYCH 

Klasyczne sznurowanie 
Chodzi o prosty system sznurowadeł (taki, jak na przykład w klasycznych butach). Ten system sznurowania butów snowboardowych jest sprawdzony. Klasyczny system sznurowania ma jedną wadę, czyli jest za długi i trochę skomplikowany.

System BOA
Buty zamiast sznurowadeł mają kółko, na które po prostu nawija się linka stalowa, która dobrze sznuruje but. Ten system sznurowania jest bardzo prosty, szybki i wygodny w obsłudze. Jest niezawodny i sprawdzony.

System QUICK FIT
mechanizm ściągający, który jest bardzo dobrze znany ze sznurowania buta wewnętrznego. Ten system sznurowania jest szybki i prosty, dzięki niemu buty można zasznurować szybko i bez wysiłku.